Бизнес портал www.InterExpo.com.ua - каталог фирм, прайс-листы, бизнес новости, деловые контакты, добавить фирму Киев Украина, Россия
Главная портала
Контакты
Вход
Добавить в избранное
 Сервисы портала
Добавить фирму
Условия размещения
Реклама на проекте
 Разделы портала
Статьи
Киев On-line
Психология успеха
Каталог фирм
Новости компаний
Полезная информация
Прайс-листы new
Деловые контакты
Безопасность
Меню раздела Главная: Киев On-line Каталог фирм Торговая площадка Новости ИнформацияСтатьи Статьи Торговля Магазины Салоны  

СТАТЬИ

Маркетрі - що це?

Маркетрі

Назва «маркетрі» пішла від французького marqueterie («мозаїка»). Втім, вже на предметах з гробниці єгипетського фараона Тутанхамона можна побачити вставки з кедра і чорного дерева. А древні греки і римляни, у свою чергу, покривали вироби з недорогих порід дерева тонкими пластинками з коштовних порід. Безпосередньою ж попередницею маркетрі була інтарсія - техніка, що з'явилася в епоху Середньовіччя в Європі і що дозволяла розрізати в дерево малюнок з тонких пластин. Техніка маркетрі набагато простіша: дерев'яні пластинки коштовних порід дерева, завтовшки від 1 до 3 мм, різного за кольором і текстури, наклеюються на основу з простих порід (напольные покрытия).

Свого справжнього розквіту маркетрі досягла в Європі в епоху відродження. Цьому допоміг і технічний прогрес: у XVI столітті був винайдений верстат для виробництва пиляного шпону, що дозволило в промислових масштабах почати облицьовувати меблі, виготовлені з деревини місцевих недорогих порід, шпоном чорного, червоного, рожевого дерева. Всього майстри Відродження використовували близько 100 порід дерева, як екзотичних, так і поширених, таких як лимон, груша, яблуня, клен, горіх. Багатство кольору і фактури дозволяло створювати складні композиції з передачею світла і тіні, а найдрібніші деталі прописувалися за допомогою гравіювання.

До Росії техніка маркетрі прийшла в XVIII столітті. Перші досліди відносяться до Петровської епохи, коли в палацах з'явився перший набірний паркет. Спочатку він виконувався по ескізах європейських майстрів, а потім цю техніку опанували і російські умільці. Маркетрі в цей час збагачується вживанням того, що труїть і підквітки дерева, а також випалення і гравіювання, що значно розширило образотворчі можливості.

Видатні майстри виконували в цій техніці не лише орнаментальні малюнки, але і пейзажі, сюжетні композиції. Російськими художниками створювалися складні набірні панно з видами Петербургу і дворянських садиб, що приголомшували тонкістю і точністю промальовування деталей навіть їх вчителів - європейських майстрів маркетрі.

До речі, саме завдяки нашим художникам, маркетрі з утилітарного, прикладного напряму обробки меблям поступово перетворилося на самостійне мистецтво, і разом з предметами обстановки і облицювальними панелями впродовж століть створювалися справжні твори живопису. Картини, в яких зображення будується на грі кольору, текстури і енергетики шпону різних видів дерев, користувалися величезною популярністю, колекціонувалися, продавалися на аукціонах.

Зажадалося маркетрі і сьогодні, що сповна з'ясовно: з одного боку, ви отримуєте надзвичайно красиві меблі, з іншої - обробка тонкими пластинами коштовних порід дерева коштує набагато дешевше, ніж цілісний масив. При цьому завдяки маркетрі кожен предмет обстановки навіть при одному і тому ж малюнку набору завдяки різноманітності кольору деревини матиме свою неповторну подобу. Ще одна безперечна перевага маркетрі в тому, що ця техніка дозволяє з однаковим успіхом створювати і прості орнаментальні прикраси для меблів, і дуже складні тематичні композиції (Напольные покрытия).

Що ж до картин, то сучасні майстри за допомогою дерев'яної мозаїки можуть змалювати практично будь-які сюжети. Правда, тут є свої тонкощі і секрети. Наприклад, при підборі кольорів необхідно враховувати те, що деякі породи дерева темніють після обробки лаком, або ж дерево може з часом вицвісти, а отже, малюнок після завершення роботи дуже сильно зміниться. Дослідні майстри передбачають ці процеси і здатні змусити «звучати» текстуру дерева максимально чисто і дзвінко.

При виготовленні картини художник спочатку робить ескіз, потім масштабує його під вимоги готового виробу, переносить на міліметрівку, розтушовує на темніші і світліші деталі і кожному півтону підбирає свою шпону. Критерієм в цьому випадку виступає вже не сорт деревини, а її тон і спрямованість (малюнок) волокон. До речі, набір шпону може бути простим (волокна деревини в сусідніх деталях паралельні один одному) або фігурним, коли волокна створюють свій власний геометричний малюнок.

Наступний крок - це перенесення деталей готового макету на листи шпону. При цьому спочатку робиться основний фон, в який потім врізаються дрібніші деталі. У переважній більшості випадків елементи малюнків у виробах, виконаних в техніці маркетрі, вирізуються уручну ножем.

Причому існує серйозна різниця між вирізуванням деталей з шпони твердих і шпону крихких порід деревини, між вирізуванням простих геометричних фігур і довільних кривих. Наприклад, аби приховати стики деталей кромки шпони обробляються не під прямим кутом, а з невеликим нахилом. Ну, а коли всі деталі випиляні, їх збирають в набір, склеюючи спеціальним скотчем лицьові сторони, вирівнюють до ідеально гладкого стану і наклеюють на основу.
Просмотреть фирмы в этой категории
ДРУГИЕ СТАТЬИ В КАТЕГОРИИ
Догляд за меблями
Про м'які меблі
М'які меблі в інтер'єрі будинку
Стінка - багатофункціональні меблі
Терміни зберігання продуктів Вакуумна упаковка

Добавить статью

НОВОСТИ
29.09.2010
Батуты гимнастические (Прибалтика)
Представляем вам высококачественные батуты с Прибалтики с немецким сертификатом. ТМ...
29.09.2010
Как мы это для Вас делаем?
Ребенок – это юная новая жизнь и так важно, чтобы эта жизнь начиналась...
22.03.2010
Реклама на телевидении. Специальные "Весенние предложения"
Рекламное агентство A&P имеет 11 летний опыт работы с украинскими и...
10.02.2010
Практика Юридической компании «Золотая середина»
Адвокаты Юридической компании «Золотая середина» представили интересы...
10.02.2010
Юридическое сопровождение бизнеса
Адвокатами Юридической компании «Золотая середина» в рамках предоставления...
Все новости
Добавить новостьГлавная портала
Навигация портала:
Карта сайта Главная Контакты


CopyRight 2005-2009