Бизнес портал www.InterExpo.com.ua - каталог фирм, прайс-листы, бизнес новости, деловые контакты, добавить фирму Киев Украина, Россия
Главная портала
Контакты
Вход
Добавить в избранное
 Сервисы портала
Добавить фирму
Условия размещения
Реклама на проекте
 Разделы портала
Статьи
Киев On-line
Психология успеха
Каталог фирм
Новости компаний
Полезная информация
Прайс-листы new
Деловые контакты
Безопасность
Меню раздела Главная: Киев On-line Каталог фирм Торговая площадка Новости ИнформацияСтатьи Статьи Строительство Дом Промтовары  

СТАТЬИ

Складська техніка: візок, штабелер, навантажувач, ричтрак

Виробники і постачальники виділяють декілька основних груп складського підйомно-транспортного устаткування:

· техніка з ручним приводом: ручні гідравлічні візки, ручні штабелери, гідравлічні крани-маніпулятори;

· техніка, яка пересувається уручну, але силові функції покладені на електропривод: ручні штабелери з електричним підйомом, ручні візки для піддонів з електричним підйомом;

· самохідна техніка: візки для піддонів, тягачі, штабелери з місцем для оператора, комісіонери, ричтраки; 

· противовагові вилкові навантажувачі. 

Ручні гідравлічні візки (у народі «рокли» - хоча це неправильна назва, так само як називати «памперсами» всі підгузники або «ксероксами» всі копіювальні апарати) - найпростіший вид складської техніки. 
Але, не дивлячись на простоту цієї техніки, що здається, практично всі постачальники в Україні можуть запропонувати широкий вибір моделей. Відмінностей багато, від матеріалу коліс і типа гідравлічного циліндра, до конструктивних особливостей каркаса і можливості мастила шарнірних з'єднань і підшипників коліс. Останнє не буде зайвим, особливо через півроку інтенсивної експлуатації. Окрім цього ще і набір опцій у вигляді ергономічних обгумованих ручок, наявності гальма стоянки, функції прискореного підйому вантажу і додаткової системи роликів для подолання порогів. 

Ручні штабелери. Найбільшу популярність завоювали моделі з гідравлічним підіймальним механізмом. Це пов'язано і з надійністю, і з легшим, в порівнянні з механікою, підйомом. У сегменті цієї техніки, за словами ряду постачальників, лідируючі позиції займають моделі з висотою підйому 1600 мм. Їх використовують як найдорожчий варіант ПТО для вантаження і розвантаження автомобілів. При цьому не слід забувати, що ручний штабелер це, перш за все, підіймальне устаткування, а вже потім транспортне. Адже при власній вазі штабелера в 230 - 250 кг, транспортувати на нім піддон з вантажем, а тим більше маневрувати з ним - дуже утомливе заняття.

По порадах фахівців штабелер повинен завжди працювати в комплекті з як мінімум двома ручними візками і виконувати лише функції постановки і зняття піддону з кузова автомобіля або причепа. Для штабелерів також пропонується вибір додаткових аксесуарів, але, за словами продавців, найбільш зажадалися стандартні моделі «без надмірностей». 
Як і у випадку з гідравлічними візками, асортимент ручних штабелерів в основному представлений китайськими виробниками. Деякі постачальники, їх стає все менше, намагаються видавати Китай під «Європу». Але більшість говорять про китайське походження відкрито, адже якість продукції з Піднебесної постійно зростає, а на багатьох підприємствах, до того ж, застосовані європейські менеджмент і виробничі потужності. Отже червоніти за свій товар не доводиться.

При виборі я б радив звертати увагу на деталі. Вони-то і характеризують якість виготовлення і надійність експлуатації вибраного візка або штабелера. Наприклад, при покупці візків слід оцінити геометрію вантажних вил, частенько у дешевих постачальників вона просто відсутня, вила завужені від основи, на систему кріплення рукояті - вона буває шкворневой, з використанням горизонтального сталевого циліндра з підсилюючим лонжероном, і на трьох звичайних болтах. Все б нічого, якби складський персонал звертав увагу на піктограми, вказуючі, що візок з вантажем штовхати заборонено. У результаті болтове кріплення не витримує, ручка гнеться. На увагу також заслуговують зварні шви. Рівний, виконаний на автоматичному зварювальному апараті шов говорить про рівень виробництва, що це серйозне технічно оснащене підприємство, а не кооператив з декількох зварювальників-аматорів або, того гірше, візок зроблений в «місцях не настільки віддалених». Так, в Китаї ув'язнені, також як у нас, заробляють собі на харчування виробництвом. Відомий ряд китайських постачальників, в основному вони всі з нижчого цінового сегменту, і такого ж сегменту якості, які розміщують замовлення на виготовлення простої техніки в місцях позбавлення волі. 
Але є і інша сторона китайського виробництва. Це серйозні індустріальні комплекси, в які вкладені європейські і американські інвестиції, що функціонують відповідно до стандартів виробництва, якості і менеджменту. Продукція цих підприємств навіть візуально відрізняється від описаних вище.

Наступні по рангу - ручні штабелери з електричним підйомом. Від повністю ручних моделей вони відрізняються наявністю електро-гідравлічної системи і акумуляторної батареї. 
Остання виконує також функцію противаги. Ця техніка представлена в широкому асортименті робочих висот і вантажопіднімання. Характеристики схожі практично у всіх постачальників, висоти підйому вагаються від 1600 мм до 3500 мм. Рідше зустрічаються моделі з робочою висотою більше 3500 мм, але вони мало зажадалися із-за труднощів в роботі з ними. Тут бачимо ту ж можливість вибору матеріалу коліс, до опцій можна віднести можливість вибрати адаптивні або фіксовані по ширині вантажні вила. 
Напівелектричний штабелер доцільно використовувати для роботи в невеликому складі з палетним зберіганням в два-три рівні і невисокою інтенсивністю обробки вантажу. Слід звернути увагу, що в моделей з висотою підйому понад 2500 мм з'являється такий параметр як «залишкова вантажопідйомність». Для її визначення служать графіки і таблиці виготівника. У серйозній компанії завжди звернуть увагу покупця на те, що вантажопідйомність штабелера в 1500 кг на висоті 3000 - 3500 мм відрізнятиметься від номінальної в меншу сторону. Для напівелектричних штабелерів застосовується дві схеми управління. Перша, найбільш проста, передбачає наявність потужної ручки з надійним кріпленням. Поворот такого штабелера здійснюється методом важеля, чим більше важіль, тим легше обернути, вимагає значних фізичних зусиль і великого простору для маневру. Друга схема, поширеніша, передбачає наявність ланцюгової передачі від ручки штабелера до одного з поворотних, їх ще називають рульовими, коліс. Розвернути такий штабелер не представляє труда, але періодично потрібно стежити за перебуванням стопорних штифтів на зірочках і натяжкою ланцюга. Напівелектричні штабелери оснащуються простими індикаторами заряду батареї і функцією аварійного відключення. У деяких виробників зустрічаються звичайні стартові акумуляторні батареї, термін їх експлуатації при інтенсивному режимі вельми незначний. Раджу вибирати штабелер з тяговою обслуговуваною батареєю. У неї і ємкість більша, і термін експлуатації пристойний. А головне, звернете увагу на те, чи поширюються гарантійні зобов'язання продавця на джерела живлення. Недовгий термін гарантії на акумулятор або його повну відсутність викликає деякі побоювання відносно його якості. 

Самохідні електричні штабелери по набору функцій і характеру використання вже ближчі до ричтракам і вилкових навантажувачів. Від останніх вони відрізняються наявністю колісних опор під вантажними вилами. Останнім часом постачальники самохідних штабелерів пропонують все більше технічних рішень, вживаних в конструкції ричтраків і традиційних навантажувачів. Є моделі з вільним ходом вантажної каретки - підходить для роботи в приміщеннях з обмеженнями робочої висоти (вентиляційні канали, трубопроводи, надбудови і так далі ), з бічним зсувом вил і навіть з можливістю фронтального зсуву вантажної щогли - риса, запозичена в ричтрака. 

Вантажопідйомність цієї техніки вагається в межах 2000 кг, а робоча висота досягає 6000 мм. 
Найбільш популярні моделі з відкидними операторськими майданчиками і бічними обмежувачами.
Деякі виробники у вигляді опції пропонують також верхнє захисне обгороджування з профільного металу. Погодьтеся, його наявність незайве. 
Окрім цього зустрічаються варіанти з подвійними вилами (для одночасної роботи з піддонами на двох рівнях зберігання), моделі з компоновкою вантажних колісних опор за принципом гідравлічного візка - при підйомі піддону піднімається вся база штабелера - дана опція може бути корисна для складів з неідеальним підлоговим покриттям і з наявністю похилих площин. Адже в звичайного самохідного штабелера кліренс складає всього 20 - 30 мм.

У самохідних штабелерах застосовуються вже «серйозніші» джерела живлення. Звичайно це тягові кислотні акумулятори. У багатьох виробників ємкість і габаритні розміри батарей відповідають міжнародним стандартам, тому знайти заміну їм нескладно практично у будь-якого постачальника силових батарей, але зустрічаються і нестандартні варіанти, тоді за заміною доводиться звертатися лише до постачальника техніки. У 90% випадків самохідні штабелери комплектуються автоматичними зарядними пристроями. Ділери констатують що вітчизняний споживач більше тяжіє до обслуговуваних батарей із заливною горловиною - ці батареї традиційні, дозволяють контролювати рівень електроліту і процес заряду батарей. 

Самохідні штабелери є оптимальним рішенням для складів з висотою верхнього рівня складування до 5500 мм і вантажопотоком середньої інтенсивності. 
Вибір самохідних електричних штабелерів дуже широкий. Всі операції в електричному штабелері контролюються процесорним блоком управління, він простіший, ніж в навантажувача або ричтрака, але його ремонтом або діагностикою повинні займатися фахівці. Тому дуже важлива наявність у постачальника бази запасних частин і оперативної сервісної бригади. Адже вартість електричного штабелера перевалює за 10 000 USD і дозволити дорогій техніці простоювати, зриваючи налагоджений логістичний процес, просто неможливо. Просмотреть фирмы в этой категории
ДРУГИЕ СТАТЬИ В КАТЕГОРИИ
Як вибрати ламінат
Ламінатна підлога
Оцініть переваги ІЧ плівкової підлоги CALEO
Тепла підлога: які бувають теплі підлоги, як правильно покласти теплі підлоги
Переваги поліетиленових труб

Добавить статью

НОВОСТИ
29.09.2010
Батуты гимнастические (Прибалтика)
Представляем вам высококачественные батуты с Прибалтики с немецким сертификатом. ТМ...
29.09.2010
Как мы это для Вас делаем?
Ребенок – это юная новая жизнь и так важно, чтобы эта жизнь начиналась...
22.03.2010
Реклама на телевидении. Специальные "Весенние предложения"
Рекламное агентство A&P имеет 11 летний опыт работы с украинскими и...
10.02.2010
Практика Юридической компании «Золотая середина»
Адвокаты Юридической компании «Золотая середина» представили интересы...
10.02.2010
Юридическое сопровождение бизнеса
Адвокатами Юридической компании «Золотая середина» в рамках предоставления...
Все новости
Добавить новостьГлавная портала
Навигация портала:
Карта сайта Главная Контакты


CopyRight 2005-2009